Olen nii tänulik, et aeg sel päeval mul nii aeglaselt liikus. Nii palju emotsioone ja tundmusi, mida tunda, tunnetada ja meenutada.

Ka valu ja hirmu. Need olid väga vajalikud, et saaksin jälle naerda ja rõõmustada.

Ingrid Lõvi, nelja lapse ema oma kolmandal kodusünnitusel

Pere ja Kodu eesmärk on aidata ennetada emade-isade ja laste vaimse tervise probleeme.


Soovime, et kõik lapsed saaksid kasvada vaenuvabas ühiskonnas, kus aktsepteeritakse iga pere ja lapse vajadusi ja erinevusi.

Nelja ema väga erinevad sünnituslood

Emadega vesteldes olen ikka ja jälle kuulnud juhtumitest, kus värsked emad tunnevad, et nad ei vasta ühiskonna seatud normidele. Väga levinud mureks on sealjuures IMETAMINE.


Paljudel naistel, kes südamest soovivad oma last rinnaga toita, see mingil põhjusel ei õnnestu. See toob kaasa aga häbi- ja süütunde, mõnikord kahjuks ka sünnitusjärgse depressiooni.


Imetamise nimel tasub kindlasti pingutada, aga lapsele on rinnapiimast veelgi olulisem tema terve, puhanud ja rõõmus ema. Soovin, et iga ema teaks seda.

Elin Järvsaar, Pere ja Kodu ajakirjanik

Nelja ema väga erinevad imetamiskogemused

Hästi palju õpetatakse ja antakse jõuliselt nõu kõiges. Häbistatakse juuksevärvi, nahavärvi, seksuaalse kuulumise, keisri, imetamise või mitteimetamise pärast. See on sinu otsustada, kes sa oled või olla soovid! Iga peremudel on okei, kui lapsed on armastatud ja nende kodu on turvaline.

Kaksikute ema disainer HELENE VETIK, kes registreeris oma kooselu elukaaslase Madisega, et toetada kooseluseadust

Iga pere on omamoodi eriline ja see on ok!

Telli Pere ja Kodu endale mugavalt koju!

Lisainfo: klienditugi@ekspressmeedia.ee või tel 680 4444