Viis uut ja põnevat raamatut!Raamatute 11–15 ettetellimine on alanud!

Sara Paretsky

„Ainult hüvitis“

ilmub 19.08.2021

Alexander McCall Smith

„Kalahari masinakirja kool meestele“

ilmub 02.09.2021

Mick Herron

„Äraaetud hobused“

ilmub 16.09.2021

Peter Robinson

„Ripporg“

ilmub 30.09.2021

Antti Tuomainen

„Jänesetegur“

ilmub 14.10.2021

Müügil 05.–18.08.2021 vaid koos Maalehega Konsumi, Maksimarketi, Prisma ja Selveri kauplustes üle Eesti.

Georgia osariigis, väikes linnakes, kus ei juhtu tavaliselt midagi erilist. Elu põnevamaks tegemiseks on selle elanikud organiseerinud Tõeliste Mõrvade Klubi, mille liige on ka raamatukoguhoidja Aurora Teagarden. Klubis analüüsitakse kunagi tegelikult toimunud mõrvu ja nende uurimist. Siis aga tapetakse klubi üks liige just samamoodi, nagu on sooritatud kuritegu, mida nad järgmiseks arutama pidid hakkama. Üsna ootamatult leiab Aurora end olukorrast, kus tal tuleb mõrva lahendama asuda.

KAASAHAARAVAD PÕNEVUSROMAANID MAAILMA TIPPAUTORITELT ÜHES SARJAS!

Sarjas ilmuvad parimad krimi- ja põnevusromaanid maailma tippautoritelt Inglismaalt, USA-st ja Kanadast. Kõik sarjas ilmuvad raamatud on vallutanud müügiedetabelite tippe ning nende põhjal on vändatud nii filme kui telesarju. Sari on tõeline maiuspala krimikirjanduse austajatele.


Maalehe krimisarjas ilmub 10 põnevat raamatut, mis on välja valitud koostöös kirjastusega Varrak. Esimene raamat ilmub 01.04.2021, seejärel uus raamat iga 
2 nädala järel.


SARJAS ILMUVAD RAAMATUD:

Kliki raamatu peale, et lugeda raamatu tutvustust.

Ann Cleeves

"Ronkmust"

ilmub 01.04.2021

Elizabeth George

"Pääsmiseks paljudele"

ilmub 15.04.2021

Dick Francis

"Raami sees"

ilmub 29.04.2021

Caroline Graham

"Mõrvad Badger’s Driftis"

ilmub 13.05.2021

Ann Granger

"Vaikelu"

ilmub 27.05.2021

Ian Rankin

„Peitusemäng“

ilmub 10.06.2021

John Grisham

„Aguliadvokaat“

ilmub 22/25.06.2021

Benjamin Black

„Christine Falls“

ilmub 08.07.2021

Ann Granger

„Ärata surnud“

ilmub 22.07.2021

Charlaine Harris 

„Tõelised mõrvad“

ilmub 05.08.2021

Oleme teinud raamatute tellimise lihtsaks, pakkudes võimalust tellida raamatud tasuta koju ning tasuda nende eest viie raamatu kaupa – viis raamatut hinnaga 34,95 € ning raamatu ilmumiskuupäevaks saadame raamatu Teile postikuluta koju.

1. Ann Cleeves „Ronkmust“ (320 lk)

Ilmub 01.04.2021

Inglise keelest tõlkinud Karin Suursalu.  

Ann Cleevesi Shetlandi-sarja esimene raamat, mis juhatab sisse tervele sarjale omase karge põhjamaise õhkkonna. Shetlandi loodus on karm, inimesed napisõnalised ning oma tundeid, soove ja solvumisi hoitakse endas, kuni need ükskord traagiliste tagajärgedega plahvatavad.


„Ronkmustas“ leitakse rannalt tütarlapse surnukeha. Kohalikud kipuvad kohe süüdistama seal läheduses elavat eraklikku meest, kuid Jimmy Perezil ja kaastöötajatel on asjast teine arvamus. Tõeni jõudmiseks läheb aega ning kohalike inimeste pahameel üha kasvab, sest nende meelest on süüdlane juba teada.


Kogu sarja suur õnnestumine on Jimmy Perezi tegelaskuju. Tema inimlikkus, põhjalikkus, kahtlemine ja püüd mõista, mis inimeste mõtetes ja hinges toimub, teeb temast ühe huvitavama detektiivi tänapäeva krimikirjanduses.


Raamatute edule on kindlasti kaasa aidanud ka nende põhjal ja ainetel valminud telesari „Shetland“, mille järgmist hooaega hakatakse käesoleva aasta alguses filmima.


2. Elizabeth George „Pääsmiseks paljudele“ (344 lk)

Ilmub 15.04.2021

Inglise keelest tõlkinud Urve Liivamägi.  

Yorkshire’is maalilises Keldale’is köidavad turiste vanad õõvastavad legendid, kuid inspektor Thomas Lynleyl ja seersant Barbara Haversil tuleb lahti harutada hoopis uuemate saladuste ja kuritegude sasipundar. Nad kutsutakse kohale, kui noor tüdruk leitakse istumast oma isa peata laiba kõrval, kirves süles. Tüdruk kinnitab mitu korda, et tapja on just tema ja ta ei kahetse seda. Pärast seda ei lausu ta enam sõnagi.


Lynleyl ja Haversil tuleb välja selgitada tõde ning seista silmitsi ka mõne omaenda saladusega, millest on seni olnud mugav mööda vaadata.


Elizabeth George on ameeriklanna, kellele Inglismaa on nii meeldima hakanud, et ta kirjutab seal aset leidvaid kriminaalromaane. Tema raamatute puhul hinnatakse kirjanduslikku viimistletust ja psühholoogilist sügavust, mis tõstab ta kõrgemale paljudest ametikaaslastest. See sügavus ei tule siiski põnevuse arvelt ja Elizabeth George’i raamatuid on raske käest panna, kui oled kord lugemist alustanud.


3. Dick Francis „Raami sees“ (264 lk)

Ilmub 29.04.2021

Inglise keelest tõlkinud Peeter Villmann.

Dick Francis, džoki, kellest sai kirjanik, oskas köita lugeja tähelepanu juba raamatute esimestest lehekülgedest alates. Ja muidugi olid tema raamatutes alati hobused ja võiduajamistega seotud inimesed. Võiduajamiste ja hobuste maailmas liiguvad suured rahad ning need meelitavad ligi kurjategijaid. See aga on omakorda suurepäraseks materjaliks krimikirjanikule.


Raamatus „Raami sees“ ei ole peategelaseks küll džoki, vaid hoopis hobuseid maalida armastav kunstnik, kes avastab venda külastama minnes, et vennanaine on tapetud ja venda süüdistatakse mõrvas. Järgneb meeleheitlik võidujooks ajaga, et vend päästa, kuid ühel hetkel märkab romaani kangelane, et ohtu on sattunud ka tema elu.


Francise raamatud on väga tempokad ja loetavad ühe hingetõmbega. Pärast tema surma 2010. aastal on raamatuid edasi kirjutanud tema poeg Felix Francis.


4. Caroline Graham „Mõrvad Badger’s Driftis“ (272 lk)

Ilmub 13.05.2021

Inglise keelest tõlkinud Urve Liivamägi.

Just tänu Caroline Grahamile on jõudnud kõigepealt lugejateni, aga hiljem ka televaatajateni, kuriteod, mida sooritatakse maalilises Midsomeri maakonnas. Neid uurib muidugi sarmikas politseiinspektor Barnaby koos oma vahelduvate seersantidega. Telesari on praeguseks kaotanud igasuguse seose raamatutega, jäänud on vaid Midsomeri ja Barnaby nimed, aga ühine on neil muidugi üsna jõhkrate mõrvade kontrast imekaunite ja sulnite Kesk-Inglismaa alevikega.


„Mõrvad Badger’s Driftis“ on kogu sarja esimene raamat. Sündmustik saab alguse sellest, kui üks kohalik vanaproua on kindel, et tema sõbranna ei surnud mitte südamerabandusse, vaid mürgitati. Lähemal uurimisel selgub, et tal oli õigus. See ei jää aga sugugi viimaseks kuritööks ning inspektor Barnabyl tuleb tõsiselt vaeva näha, et süüdlased paljastada.


Caroline Grahamil on terav pilk inimeste narruste märkamisel ja oskus oma tegelasi mõne iseloomuliku joonega esile manada. Süžeede leidlikkus teeb ta võrreldavaks Agatha Christiega ja võlu lisab ta raamatutele veel ka see, et seal on tubli annus huumorit. Ta kasutab mõnuga ja teadlikult stereotüüpe, mida seostatakse Inglise külakrimkadega, pakkudes lugejale ohtralt äratundmisrõõmu.

5. Louise Penny „Vaikelu“ (328 lk)

Ilmub 27.05.2021

Inglise keelest tõlkinud Ede Kõrgvee.

Louise Penny on mingis mõttes kirjanik, kes on loonud Inglise kriminaalromaani Kanada variandi. Ta on muutunud üha populaarsemaks, tema raamatud lendavad kohe ilmumisel edetabelite etteotsa, ta on saanud ohtralt auhindu ja tunnustust. Teda on teiste seas võrreldud ka Ann Cleevesiga, kellega koos ta sageli esineb. Louise Penny raamatute tegevus kas toimub või saab mingil moel alguse väikeses Kolme Männi külas Quebeci provintsis ja kuritegusid uurib peainspektor Armand Gamache. Penny on pannud oma külla elama veidrikutest koosneva seltskonna ja tundub, et kõigil on midagi varjata.


„Vaikelu“ on sarja esimene raamat, mis sai kohe ilmumisel ohtralt tähelepanu. Kolme Männi küla lähedalt metsast leitakse noolelasuga tapetud naine ja peainspektor Gamache saadetakse asja uurima. Gamache avastab lisaks kuriteole ka enda jaoks täiesti uue maailma ja see küla jääb tema jaoks edaspidigi väga eriliseks. Kõigepealt tuleb tal aga sealsete elanike pooltõdede, vaikimiste ja mõistaandmiste põhjal leida mõrvar.


Penny on ise öelnud, et üks eeskuju, kelle põhjal ta Gamache’i kujundas, oli Atticus Finch raamatust „Tappa laulurästast“. Võib veel lisada, et tema raamatud on läinud üha paremaks ja maailm üha huvitavamaks.


6. Ian Rankin „Peitusemäng“ (288lk)

Ilmub 10.06.2021

Inglise keelest tõlkinud Anne Kahk.

Ian Rankin on nimi, mida Šotimaal tunnevad kõik. Edinburghis korraldatakse kirjanduslikke jalutuskäike mööda marsruute, mida kasutas tema kangelane John Rebus, turistid teevad palverännakuid kõrtsi, kus Rebus armastab istuda, ja kus mõnikord võis kohata ka Rankinit ennast, ning koostatud on ka playlist’e muusikast, mida Rebusele meeldib kuulata. Rankin on kirjutanud elusaks ja usutavaks Edinburghi kuritegeliku tumedama poole ning selle taustal kerkivad esile kaks kogu: mõjuvõimas allilma figuur Ger Cafferty ja tema halastamatu jälitaja politseinik John Rebus. Kuigi Rebus on jõudnud nüüd juba pensionile minna, jätkub mäng ka Rankini viimastes raamatutes, mis jällegi lähevad üha paremaks.


„Peitusemängus“ on kõik aga alles üsna alguses. Ühes Edinburghi skvotis leitakse kahe lõpuni põlenud küünla vahel lebamas surnud narkomaan. Kõige lihtsam seletus oleks üledoos, kuid Rebus pole kunagi lihtsaid seletusi uskunud ja talle tundub üha enam, et tegemist võib olla mõrvaga. Ja kui ühe narkomaani surm ei lähe korda kellelegi teisele, siis Rebusele läheb küll. Seda enam, et selle taga terendavad hoopis süngemad varjud.

7. John Grisham „Aguliadvokaat“ (384 lk)

Ilmub 22/25.06.2021

Inglise keelest tõlkinud Juhan Kahk.

Juristiharidusega John Grishami raamatute tegevus toimub samuti enamasti juristide maailmas. Tema kangelased on juristid ja nad püüavad saavutada õiglust ja astuda välja nende eest, kellele on ülekohut tehtud just nende vahenditega, mida nad valdavad. Grisham oskab juriidilised keerdkäigud ja kohtuvaidlused väga arusaadavaks ja põnevaks kirjutada ning pole ime, et paljude tema raamatute põhjal on tehtud ka filmid.


„Aguliadvokaat“ on Grishami üheksas raamat. Selle peategelane on noor advokaat Michael, kes rühib ametiredelil ülespoole ühes tuntud advokaadifirmas. Tulevik paistab ennustatav ja kindel. Siis aga ilmub firmasse ootamatult üks kodutu mees, kes töötajad pantvangi võtab ja neid esmapilgul absurdselt süüdistab. Politsei laseb mehe maha, kuid toimunu jääb Michaelit painama ning ta uurib asja edasi. See, mida ta leiab, jahmatab teda. Ta haarab firmast kaasa salastatud toimiku ning leiab end ootamatult mitte karjääri tegemas, vaid kodutuid nõustamas. Ees seisab aga vastasseis tema endise firmaga.


8. Benjamin Black „Christine Falls“ (344 lk)

Ilmub 08.07.2021

Inglise keelest tõlkinud Krista Kaer.

Dublini haiglas sureb noor naine, kelle nimi on Christine Falls. Püha Perekonna haigla patoloog Quirke hakkab kahtlema, kas surmapõhjus on ikka päriselt see, mis jõudis dokumentidesse. Quirke on ise paljude vastuoludega mees, kellel tuleb võidelda omaenda deemonitega.


Vähehaaval hakkavad paljastuma Iirimaa katoliiklike ringkondade sepitsused ning äri vastsündinud lastega. 


Benjamin Blacki nime all kirjutav John Banville on loonud suurepäraselt 1950. aastatel Dublinis valitsenud õhkkonna, suletuse ja vaikse ähvarduse tunde. See raamat on teiselt poolt ka väga päevakajaline, sest just praegu toimub uurimine Iiri emade ja laste kodude ja nn Magdaleena pesumajade teemal. 


Möödunud aastal avaldas John Banville ka esimese krimiraamatu, „Lumi“, oma nime all ning otsekohe nimetasid mitmed suuremad ingliskeelsed väljaanded selle üheks eelmise aasta olulisemaks teoseks. 


9. Ann Granger„Ärata surnud“ (328 lk)

Ilmub 22.07.2021

Inglise keelest tõlkinud Viive Nuggis.

Eestiski ühel varasel HeadRead festivalil käinud Ann Granger on olnud pikka aega diplomaatilisel tööl ning enne krimiromaanide kirjutamist avaldas ta romantilisi ajaloolisi romaane. Tuntuks sai ta eelkõige nn Mitchelli & Markby romaanidega, mis oma idüllilise külaelu kujutamisega meenutavad pisut Caroline Grahami raamatuid. Kunagi oli kuulda, et kaalutakse ka nende põhjal telesarja tegemist. Grangeril on väga täpne detailitaju ja ta on kirjutanud oma tegelased inimlikuks ja sümpaatseks. Tema raamatutes ei puudu sugugi ka huumor ning lugejale, kellele meeldib intelligentne briti külakrimka, ta kindlasti pettumust ei valmista. Praeguseks on Granger kirjutanud veel mitu krimisarja, üks neist, Campbelli & Carteri mõistatused, on avaldatud ka eesti keeles ja uus raamat on tulemas.


„Ärata surnud“ algab sellega, et Meredith Mitchell annab koduteel küüti hääletajale, noorele naisele, kes palub end maha panna vana härrastemaja juures, kus elab üks peamiselt Brüsselis töötav jurist. Juhtumisi on mees sel ajal üksi kodus. Mitchellile jääb hinge ebamugav tunne ning, nagu hommikul selgub, mitte asjatult, sest majaperemees leitakse surnult. Asja hakkab uurima muidugi peainspektor Alan Markby.


10. Charlaine Harris „Tõelised mõrvad“ (232 lk)

Ilmub 05.08.2021

Inglise keelest tõlkinud Peeter Villmann.

Charlaine Harris on seni Eesti lugejale tuntud Lõuna-Louisiana vampiiridest kõnelevate raamatute ja HBO telesarja „True Blood“ põhjal. Ta on aga jõudnud kirjutada palju muudki ja kirjutab üha edasi. Osa tema raamatuid on jõudnud televisiooni, osa jõuab lähemal ajal. Telesari on tehtud ka Charlaine Harrise kümnest raamatust koosneva Aurora Teagardeni raamatute põhjal. Nende raamatute olustik on pisut teistsugusem kui Inglise külakestes, kuid väga palju on neil ka ühist. Üsna unine paik, kus kõik tunnevad kõiki ja puutuvad peaaegu iga päev üksteisega kokku. Ja ometi selgub, et needsamad inimesed, keda kõik enda meelest tunnevad ja usaldavad, on valmis oma saladuste varjamiseks tapma.


Sarja esimeses raamatus „Tõelised mõrvad“ tutvustatakse lugejale Lawrencetoni Georgia osariigis, väikest linnakest, kus ei juhtu tavaliselt midagi erilist. Elu põnevamaks tegemiseks on selle elanikud organiseerinud Tõeliste Mõrvade Klubi, mille liige on ka raamatukoguhoidja Aurora Teagarden. Klubis analüüsitakse kunagi tegelikult toimunud mõrvu ja nende uurimist. Siis aga tapetakse klubi üks liige just samamoodi, nagu on sooritatud kuritegu, mida nad järgmiseks arutama pidid hakkama. Üsna ootamatult leiab Aurora end olukorrast, kus tal tuleb mõrva lahendama asuda.


11. Sara Paretsky „Ainult hüvitis“ (256 lk)

Ilmub 19.08.2021

Inglise keelest tõlkinud Tiia Rinne

Sara Paretsky on loonud ühe pikemaealise ja põnevama naisdetektiivi – V.I. Warshawski. Ta on pärit politseiniku perekonnast, õppinud juristiks, kuid otsustanud eradetektiivi ameti kasuks Chicagos. Tal on suurepärased sõbrad, kelle elu saab samuti raamatust raamatusse jälgida, ja väga arenenud õiglustunne. See viib teda pidevalt kõikvõimalikesse ohtlikesse sekeldustesse. Paretsky on üks ameerika krimikirjanduse suurkujusid, tema tegelased ja olukorrad on usutavad ja raamatud kirjutatud suurepäraselt.


„Ainult hüvitis“ on esimene V.I. Warshawski raamat, milles pealtnäha lihtne tööots kisub väga kiiva. Vic Warshawski palkab üks mees otsime oma poja tüdrukut. Kui aga Vic leiab hoopis selle poja surnukeha, kaob tema klient jäljetult ja V.I. Warshawski teab, et tütarlapse elu päästmiseks tuleb ta väga kiiresti üles leida.


12. Alexander McCall Smith „Kalahari masinakirja kool meestele“ (200 lk)

Ilmub 02.09.2021

Inglise keelest tõlkinud Kaisa Kaer

Alexander McCall Smith on loonud oma Botswanas aset leidvates Esimese Daamide Detektiivibüroo tegevust kajastavates romaanides terve omaette maailma, milles toimetab kiirustamata ja arukalt büroo omanik, traditsiooniliste kehavormidega proua Precious Ramotswe. Kõigis romaanides toimub midagi kriminaalset, mis väärib uurimist, aga palju väärtuslikum on see, kuidas kirjanik on loonud õhkkonna ja tegelased.


Proua Ramotswe oskus keerulisi olukordi lahendada on ta välja aidanud nii mõnestki kimbatusest. Selles raamatus on ta juba üsnagi heal järjel, tal on detektiiviagentuur, kaks kasulast, peigmees ja sekretär. Häda on aga selles, et peigmees ei kipu abieluettepanekut tegema ja sekretär ei suuda kuidagi sobivat meest leida. Taas tuleb proua Ramotswel appi võtta nutikus ja asjad korda ajada.


13. Mick Herron „Äraaetud hobused“ (344 lk)

Ilmub 16.09.2021

Inglise keelest tõlkinud Tarmo Vaarpuu

Mick Herron on inglise kirjanik, kes on saanud kõige kuulsamaks oma 2010. aastal alanud Slough House’i sarjaga, kus tegutsevad MI5st eraldi majja pagendatud millegagi ennast diskrediteerinud agendid. Nende eesotsas on Jackson Lamb, lõpmata küüniline ja lõpmata terane mees. Herron vaagib oma raamatutes tänapäeva briti ühiskonda ja ei hoia sealjuures värve kokku. Praegu on raamatute põhjal valmimas ka telesari, kus osalevad sellised briti filmi suurkujud nagu Gary Oldman ja Kristin Scott Thomas.


„Äraaetud hobustes“ lööb River Cartwright lihtsalt aega surnuks ja on ülimalt pettunud, et ta karjäär on ummikusse jooksnud. Kui aga röövitakse üks noormees ja tal ähvardatakse otse-eetris pea maha võtta, näeb River oma võimalust endine positsioon tagasi võita. Nii asubki ta asja uurima, kuid asi osutub palju suuremaks ja keerulisemaks, kui ta oskas arvata.


14. Peter Robinson „Ripporg“ (312 lk)

Ilmub 30.09.2021

Inglise keelest tõlkinud Tiia Krass

Peter Robinson on inglise-kanada krimikirjanik, kes on käinud ka Eestis ja Eesti ühte oma raamatusse kirjutanud. Kuigi ta elab praegu Kanadas, kirjutab ta edasi Yorkshire’ist ja minu meelest lähevad tema raamatud üha paremaks. Tema detektiiv inspektor Banks on sümpaatne ja jäägitult aus inimene, kes püüab muutuvas maailmas oma põhimõtetele truuks jääda.


Pärast seda, kui ühe küla läheduses avastatakse näota laip, avastab kohale jõudnud peainspektor Banks, et keegi ei taha rääkida. Kui tal õnnestub mõrvatu isik kindlaks teha, ei aita see teda eriti, küll aga selgub, et see juhtum võib olla seotud ühe viie aasta taguse lahendamata mõrvalooga.


15. Antti Tuomainen „Jänesetegur“ (296 lk)

Ilmub 14.10.2021

Inglise keelest tõlkinud Mihkel Mõisnik

Antti Tuomainen on üks eredamaid näiteid soome krimikirjanduse väga heast seisust. Tema raamatutes on nii süsimusta huumorit, romantikat kui ka kurjategijaid ja kuritegusid. Kokkuvõttes loob ta täiesti unikaalse õhkkonna ja on võitnud tunnustust terves maailmas. The Times on nimetanud tema romaani „Väike Siber“ viimase viie aasta üheks kõige põnevamaks teoseks kõrvuti Margaret Atwoodi ja Michel Houellebecqi romaanidega. Praegu on tema romaanide põhjal teoksil telesarjad nii USAs kui ka Soomes.


„Jänesetegur“ on triloogia esimene raamat ja me tutvume seal kindlustusmatemaatiku Henri Koskineniga, kes jääb ootamatult tööta. Üsna pea pärast seda sureb ta vend ja pärandab talle seikluspargi, mille töötajad ja rahaline seis on ühtviisi kahtlased. Tundub, et kõige hullemad rahalised probleemid tulevad kurjategijatelt võetud laenudest, sest nüüd tahavad kurjategijad neid tagasi.


Ettetellimine aadressil maaleht.ee/krimisari, klienditugi@ekspressmeedia.ee või telefonil 680 4444.