Tiia Pottmann

Merevaatega metsamaja postidel võimaldab suvel alumise korruse terrassi kasutada elutoa või väliköögina. Siseruumis on avar magamistuba – 15 ruutmeetrit. Maja on soojustatud ja selle juurde kuuluvad ka biokäimla ja õuedušš päikesesooja veega.

Toimetuse kommentaarid:

Eva: Maja arhitektuur on lihtne, aga efektne, sobib keskkonda ja on boonusena ka tänapäevane. Parim näide sellest, kuidas vähem ongi rohkem.


Kadri: See vaiadele ehitatud majake sulandub imehästi Muhu puude vahele ja jääb oma tagasihoidlikkusega peaaegu märkamatuks. Naturaalsus ja looduslikud ehitusmaterjalid on ainuõige valik ja merevaade teeb selle metsamaja täiesti eriliseks.


Marju: Neid pilte vaadates mõtlesin esimese asjana, et vaat seal tahaksin küll puhkuse veeta!


Enni Vaarmann

Tulge peitu koroona eest! Siia mahubki teid just kaks ja koroonat siin pole. Meie uhiuutes Glämpingumajades olete kaitstud ja piirangud teid ei ahista: olete vaid sina, sinu kaaslane ja telkmaja keset ehedat loodust. Kargeid hommikuid naudite kuuma kohviga glämpingu terrassil, õhtuid sooja glämpingu mugavas voodis. Ilmselt ei tahagi te siit lahkuda. Muidugi, te võite ju siia mõneks ajaks sisse seada ka oma kodukontori. Kõik vajalik on olemas ja rahulikumat paika segamatuks tööks te nagunii ei leia.

Toimetuse kommentaarid:

Eva: Glämpimine on mujal maailmas üsnagi levinud veidi “glämmim” ehk peenem telkimisviis. Näeb äge välja, laseb fantaasial lennata ja ööbida on sellises kohas tõesti sada korda mugavam kui matkatelgis (kus on muidugi ka tore).


Kadri: Geniaalne idee, kuidas olukorraga kohaneda ning pakkuda klientidele privaatsust ja romantikat metsikus looduses.


Marju: Olen juba ammu vaadanud Eesti glämpinguvõimalusi. Tore on näha, et see mujal levinud trend ka meile on jõudnud. Jälle tekkis tunne, et seal ma puhkaksin küll!

Margus Teska

Nägin Instagramis konkursi reklaami ja mõtlesin, et see on küll nagu rusikas silmaauku. Kui kevadel koroona Eestisse saabus, ei teadnud me keegi, kui kauaks ta plaanib end siin sisse seada.
Aeg läks kiirelt ja paljud inimesed kaotasid töö. Minul õnneks nii halvasti ei läinud. Ajal, mil kuskile reisida ei tohtinud, pidin minagi oma reisiplaanid ja lennud tühistama. Kahjuks ei saanud ka puhkust tagasi anda, sest töökoht oli selle külmutanud. Mida siis oma “sunnitud” puhkusega peale hakata?

Majal vahetati samal ajal katust ja keset hoovi laiutas suur hunnik servamata vahelaelaudu, mis vanalt katuselt eemaldati. Midagi tuli nendega ette võtta – ei tahtnud niisama kütteks saagida. Nii tekkiski idee ehitada oma karvastele lemmikutele päris oma mängumaja-kuut. Laeva karkassiks on kasutatud aasta tagasi aia parandamiseks soetatud poste, mis jäid lihtsalt seisma, sest ka terve aed sai välja vahetatud. Nüüd leidsid postid kasutust. Kõik muu materjal on pärit katuselt. Kui majal sai katus vahetatud, oli piraadilaev valmis ja ka puhkus läbi.


Toimetuse kommentaarid:

Eva: Ekstra äge idee ja lahendus. Tundub, et lemmikloomad oskavad pererahva vaeva hinnata.


Kadri: Ehitada oma lemmikutele mängumajaks laev on pisut pöörane ettevõtmine, aga ainult suure südamega inimesed saavad sellega hakkama. Milline detailitäpne viimistlus!


Marju: See ehitis oli kohe minu lemmik! Arvasin alguses vaid pilte vaadates, et tegemist on mängumajaga, suur oli üllatus kui kirjast selgus, et see on hoopis lemmikloomade uus kodu!

Ajakiri Maakodu tänab kõiki konkursil osalejaid!

Lisainfo: klienditugi@ekspressmeedia.ee või 680 4444