Telli

Homne päev sõltub meie ajudest. Tulevik sõltub sellest, kui targasti me tegutseda oskame.

Anname sõna neile, kes teavad, kuidas luua parem tulevik.

Vaatame tulevikku roosade prillideta, aga ei vingu, vaid otsime lahendusi.

Homset pole. On täna, mis pidanuks algama eile.

Mihkel Tamm

Joanna Laast

Peeter Kormašov

Jaan Martinson

Eesti Päevalehe tegevtoimetaja

Eesti Päevalehe Roheportaali toimetaja

Eesti Päevalehe kultuuriajakirjanik

Eesti Päevalehe ja Delfi spordiajakirjanik

Otsime juba täna vastuseid homsetele küsimustele

Tänavu kutsume üles arutlema muuhulgas selle üle, milline saab olema koroonakriisi-järgne ehk „postpandeemiline“ maailm. Mis saab olema kriisi tõttu parem või halvem? Võtkem horisondiks Eesti, Euroopa või kogu maailma, kiigakem viie, kümne või viiekümne aasta taha. Valdkondi, mida koroonakriis on mõjutanud, on ju lõputult – majandus, demokraatia, kultuur, haridus, tervishoid, sport, meelelahutus jpt. Kuidas annaks koroonakriisi ja selle õppetunde parema tuleviku loomisel ära kasutada? Olgu aitamaks Eestit viie kõige rikkama/õnnelikuma/turvalisema riigi sekka, või näiteks võitlemaks üleilmse kliimakriisiga. Kuidas teha nii, et elu oleks ka 50 aasta pärast veel elamist väärt, et me ei peaks rääkima siis juba „postapokalüptilisest“ maailmast?

Tegelikult on jätkuvalt teretulnud kõik artiklid, mis tegelevad küsimusega „Mis saab homme?“ ning koroonat ei pea üldse mainima. Mis on Eesti hetke suurim probleem? Mida ja kuidas teha juba täna nii, et homne päev ei oleks ainult üks häda, ikaldus ja kriis?

Ootame žüriiga osalema heade mõtetega lugusid, mis on hästi argumenteerides kirjutatud, tuginevad faktidele, on lahedasti loetavad, selge sõnumi ja edasiviiva järeldusega. Seekord on meil uuendusena eriauhind parimale noorele, millega soovime ärgitada sõna sekka ütlema eelkõige tudengeid, aga miks mitte ka kooliõpilasi - neid, kes selle samases "homses" kõige rohkem elama peavad.

Sel aastal ootame arvamuslugusid „Mis saab homme?“ konkursile kuni 5. detsembrini. Aga soovitame saata artikli juba enne 15. novembrit. Sel juhul saate kingituseks Delfi Kogupaketi lugemisõiguse pooleks aastaks. Lisatingimusena peab lugu olema nii hea, et jõuab ka leheveergudele.


Alo Raun

Eesti Päevalehe arvamustoimetuse juhataja

Osalemiseks saada aadressile:

Saada oma arvamuslugu juba ENNE 15. NOVEMBRIT ja kui Sinu lugu on nii hea, et jõuab ka ajalehe veergudele, siis on Sulle kingituseks DelfiKogupakett pooleks aastaks.

• arvamuslugu (2500–6000 tähemärki koos tühikutega)

• enda ees- ja perekonnanimi

• kontakttelefon ja e-mail

• endast värviline foto

Auhind:

Konkursi võitjad saavad rahalised preemiad:


Parim arvamuslugu homsel teema – peapreemia 1000 €

Parim mõte homseks – 500 €

Parim mõte homseks, noorte hääl – 500 €

Eripreemia – 500 €


Konkursi žüriisse kuuluvad järgmised Eesti Päevalehe ajakirjanikud: Urmo Soonvald, Mihkel Tamm, Krister Paris, Alo Raun, Vilja Kiisler.


Arvamuslugusid ootame kuni 05.12.2021!

Soovin tellidaEesti Päevalehte paberil

Soovin lugedaEesti Päevalehte ainult digis

Küsimuste korral palun võta ühendust meie arvamustoimetusega aadressil missaabhomme@epl.ee 

või siis meie klienditeenindusega: klienditugi@ekspressmeedia.ee või tel 680 4444