Kõige praktilisem raamatusari – 

Targu Talita käsiraamatud

"Koduköögi nipiraamat" müügil kuni 12. augustini!

Müügil vaid koos Maalehega

30.07.-12.08 Konsumi ja Maksimarketi ning Selveri kauplustes üle Eesti.

Autor: Tuuli Mathisen


Tuntud kokaraamatute autor ja toidublogija Tuuli Mathisen jagab nippe ja soovitusi, kuidas oleks toiduvalmistamine koduses köögis mugav, ohutu ja meeldiv ning tulemus maitsev. Milline on koduse salatikastme kuldvalem ning kas sool ikka tõmbab lihast mahlad välja? Mil viisil keeta toortatart nii, et säiliks võimalikult palju kasulikku? Kuidas säilib brokoli erkroheline värvus ka pärast kuumtöötlemist?


Selles kööginippide raamatus jagatakse soovitusi parima toidu valmistamise ja kõige selle kohta, mis on hea toidu puhul võtmekomponentideks. Kõikide soovituste aluseks on aga normaalne tark toitumine, sest oleme ju see, mida sööme.

Koduköögi nipiraamat
1,80 € 

lehe eest

5,99 €

Maalehe nõuandelisa Targu Talita on olnud Eesti kõige populaarsem ja hinnatum nõuandja juba 22 aastat. Maaleht valis koos lugejatega välja kümme olulist valdkonda, mis on koondanud uude ja praktilisse käsiraamatusarja.

Sarjas ilmub kümme soodsa kaanehinnaga raamatut, milles oma ala parimad asjatundjad annavad kasulikku nõu. Tuletame meelde vanu tarkusi, jagame uusi nippe, tutvustame lihtsaid võtteid ja pakume hädavajalikke teadmisi. Raamatuis leiavad põhjalikku käsitlemist unustatud oskused ja majapidamisnipid, kuidas raha ja loodust säästa, kodus ja aias toimetamine, saun ja kütmine, toataimede eest hoolitsemine ja nipid köögiaednikule ja palju muud. Iga käsiraamatu maht on 108 lehekülge. Kõige mugavam ja soodsam on osta sari 5 raamatust koosneva paki kaupa: 1.. pakis käsiraamatud 11-15 ja 2. pakis 16-20.


Uus ja praktiline Targu Talita käsiraamatute sari toob teieni unustatud oskused ja kasulikud tarkused. Sari on järjeks 2018 avaldatud Targu Talita käsiraamatutel sarjale.

Kõige vastupidavamad püsililled

11

Marju Reitsak

Aedniku elu on täis rõõmu vaid siis, kui ta oskab valida just enda aeda sobivad taimed. Nii jääb ära igal kevadel tekkiv frustratsioon sellest, et paljud suure õhinaga kasvama pandud taimed ei kavatsegi edeneda või on siis hoopis hinge heitnud.


Seega on hea teada, millised püsililled on kõige vastupidavamad ja millisesse aeda need sobivad. Paraku on taimede vastupidavus Eesti oludes tihti pigem suhteline, see oleneb alati mitmesugustest teguritest, millest tuleb ka raamatus juttu.

Selles raamatus tutvustame veidi erilisemaid vastupidavaid püsililli, neile sobivaid kasvukohti ja loomulikku keskkonda nende ümber – mis kokku annavad aednikku rõõmustava lilleilu.


09.04.2020

Head ja halvad võõrliigid aias ning peenramaal12

Pille Hermann, Jaan Mettik

Kas teenitult või teenimata on võõramaistel taimeliikidel tänapäeval pigem halb maine. Ometi oleksid meie aiad, aknalauad ja köögiviljapeenrad nendeta palju vaesemad ning ilma nende piiritaguste n-ö pagulasteta ei kujutaks me oma elu tegelikult ettegi.


Uudsihimulik aednik võiks kaaluda isegi mõne uue tulnuka lubamist oma krundile – seda enam, et soojenema kippuv kliima annab võimalusi ka taimedele, keda on seni peetud meie olude jaoks liiga õrnadeks. Raamatust leiategi soovitusi, milliseid vähem levinud võõramaiseid taimi tasuks oma koduaias katsetada. Mõned neist on kaunid, teised kasulikud ning kolmandad lihtsalt ootamatult põnevad.

Peale selle tuleb juttu soovimatutest tulnukatest – võõramaistest taimedest, kelle suhtes tasub olla ettevaatlik, samuti uutest haigustest ja kahjuritest, kellele üleilmastumine ning muutuv kliima on ukse avanud.


23.04.2020

13

Marju Reitsak

On ammu tuntud tõde, et maitse üle ei vaielda, vaid kakeldakse. Kuid on maitseid, mis meeldivad paljudele.


Selles raamatus tutvustame Eestis kasvavaid puuvilja-, marja-, köögivilja- ja maitsetaimesorte, mille maitseomadusi hinnatakse omasuguste seas parimaks. Need on võitnud oma hea maitsega hulga konkursse ning on ka raamatu autori, Targu Talita ja Maakodu aiatoimetaja Marju Reitsaku lemmikud.


Lisaks jagab autor oma kogemustest tulenevaid soovitusi, kuidas neid vilju kasutada või säilitada.


07.05.2020

14

Tiina Paasik


Köögiviljade ja maitsetaimede kasvatamise võimalused muutuvad iga päevaga ning tänu sellele lisandub valikusse üha uusi põnevaid liike ja sorte.

Sellest käsiraamatust leiate nõuandeid, kuidas uudseid huvitavaid köögivilju ja maitsetaimesorte valida ning kasvatada, samuti milliseid abivahendeid nendega kasutada. 


Selleks et köögiviljade ja maitsetaimede kasvatamine õnnestuks, on vaja teada ka lihtsaid põhitõdesid (viljavaheldus, sobivus koos kasvada jpm). Taimede kasv, maitse ja saak oleneb paljuski sellest, kuidas me neile peenart ette valmistame, anumaid kasvumullaga täidame jne.


Raamatus on eraldi peatükk pühendatud ka maitserohelise aastaringsele kasvatamisele linnakorteri köögiaknal. 


Raamatu autor Tiina Paasik on köögiviljade ja maitsetaimede kasvatamisele pühendanud palju aega, on neist enda praktiliste kogemuste põhjal kirjutanud üheksa raamatut ning pikalt töötanud köögiviljanduse õpetajana.


21.05.2020

15

Marju Reitsak

Kiirkäigul muutuvas maailmas võõrandume üha enam loodusest. Ümbritseva keskkonna hoidmiseks ja väärtustamiseks piisab tegelikult imeväikestest muudatustest meie igapäevases elus. Kõige ootamatum ja toredam on siinjuures see, et praktiliselt kõik need nipid aitavad säästa ka raha. 


Selles raamatus vaatame lihtsaid võimalusi, kuidas enda ökoloogilist jalajälje vähendada kodus ja aias ning sealjuures raha kokku hoida. Paljud neist eeldavad selliseid käitumismustrite muutusi, mille peale niisama ei tulekski.


04.06.2020

16

Jana Rand

Enamik inimesi liigitab kodused korrastustööd tüütute ja ebameeldivate hulka, kuid kui mõelda, siis annab just korrastatud ruum tõelise heaolutunde. Samuti ei pea paika müüt, et puhastustööd on hirmus rasked ja vaevanõudvad. See võib nii olla, kui puuduvad teadmised, kuidas ühele või teisele puhastamist vajavale objektile läheneda. Selles aga tulebki abiks Targu Talita käsiraamat “Kodused puhastusnipid”.


Raamatust leiab spetsialistide nõuandeid, kuidas kõige lihtsamini puhastada erinevaid pindu ja materjale ning mil moel luua korda kogu majapidamises.

18.06.2020

17

Priit Valge


See nõuanderaamat on ühe ahju ehitamise lugu. Ehitusmeistrid jagava juhiseid, kuidas ehitustöid planeerida, millised on võimalikud vead ja möödalaskmised, vahendavad ehitusnippe ning pakuvad ahju tehnilisi kirjeldusi. Eraldi peatükk on ahju õige kütmise ning ohutuse tagamise kohta. 

Ahiküte on eluviis.

02.07.2020

18

Rein Sikk

Käime saunas, et seal ihu ja hinge harida, teisisõnu, et ilusaks ja targaks saada, tublit tervist turgutada. Kuidas aga iga saunaskäik tervistavaks elamuseks, unustamatuks riituseks muuta? 


50 praktilise saunanipiga raamat aitab meenutada aegumatuid teadmisi, kuidas valmistada väekas saunaviht ja valida kerisekivid. Loomulikult otsime vastust ka igavestele küsimustele, milline on leiliruumi parim temperatuur ning kui kaua ja kuidas kerist kütta. Leidub ka tänapäevastes spaades tarvilisi nippe, kuidas kahekümnest eri saunast viimast võtta või mis valguse, lõhnade ja helidega saunaskäiku täiustada. Lisaks ka ökotarkusi: mida valmistada Eesti sauna pühast kolmainsusest ehk kasest, meest ja piparmündist? Kuidas aitavad kadakas, tamm, nõges ja pihlakas saunatamise eriliseks muuta? Millised seebid on saunas sobivaimad? Mida peale seebi veel ihu peale määrida, mida hoopis sisse võtta?


Kõiki kirjas olevaid nippe on juba ligi 60 aastat edukate inimkatsetega testitud saunanduse väsimatu edendaja ja saunatamisest kirjutaja Rein Siku peal.

16.07.2020

19

Tuuli Mathisen

Tuntud kokaraamatute autor ja toidublogija Tuuli Mathisen jagab nippe ja soovitusi, kuidas oleks toiduvalmistamine koduses köögis mugav, ohutu ja meeldiv ning tulemus maitsev. Milline on koduse salatikastme kuldvalem ning kas sool ikka tõmbab lihast mahlad välja? Mil viisil keeta toortatart nii, et säiliks võimalikult palju kasulikku? Kuidas säilib brokoli erkroheline värvus ka pärast kuumtöötlemist?


Selles kööginippide raamatus jagatakse soovitusi parima toidu valmistamise ja kõige selle kohta, mis on hea toidu puhul võtmekomponentideks. Kõikide soovituste aluseks on aga normaalne tark toitumine, sest oleme ju see, mida sööme.

30.07.2020

20

Jaan Mettik


Teaduslikult on tõestatud, et toataimede kasvatamine parandab toaõhu kvaliteeti ning peale selle avaldab tubane rohelus inimestele ka positiivset psühholoogilist mõju. Õnneks pole toataimede kasvatamine kuigi keeruline, eriti kui teada mõningaid põhitõdesid.


Sellest raamatust leiate näpunäited, mida arvestada uue toataime valikul, kuidas leida talle sobiv kasvukoht ning kuidas tema eest hoolitseda. Juttu tuleb nii valgusest, kastmisest kui ka ümber istutamisest. Peale selle räägime tavalisematest toataimekahjuritest.


Need, kes soovivad eriti lihtsaid lahendusi, leiavad raamatu lõpuosast valiknimekirjad sobivatest taimedest enam levinud tubastesse kasvukohtadesse.


13.08.2020

Lisainfo: tel 680 4444   /   klienditugi@ekspressmeedia.ee