Close

Müügil vaid koos Maalehega 12.–25.07 Coopi kauplustes ja Selverites üle Eesti!

Taaskasutus ja korrastamine

108 lk, pehme köide

Neljapäeval, 12. juulil

Mari Riina Rist

Meie igapäevaelu on ümbritsetud asjadest, mille aeg saab ükskord läbi. Selle asemel et need ära visata,

võib kogunevatele esemetele anda uue väärtuse ja neid taaskasutada. Raamatus “Taaskasutus ja korrastamine” on hulganisti ideid, milles on ühendatud meisterdamisrõõm ja taaskasutus. Toimetusi leiab ka tähtpäevade ja sündmuste puhuks. Tööd on eri raskusastmega ja tegutseda saab kogu perega.

jõuab koos Maalehega müügile

Uus ja praktiline TARGU TALITA KÄSIRAAMATUTE SARI toob teieni unustatud oskused ja kasulikud tarkused.

Paljusid asju, mida varem tehti kodus, saab nüüd osta poest ja majapidamistöödki teevad enamjaolt ära kodumasinad. Mõnigi kord aga selgub, et moodsatest vahenditest ja tehnikast hoopis tõhusamad on aastakümnetetagused veidi unustuse hõlma vajunud tarkused. Sellest raamatust leiate ajaproovile vastu pidanud juhtnööre, kuidas kodu korras hoida, plekkidest jagu saada ja lõikelilli säilitada. Samuti saab siit nõu kerisekivide valimiseks ja muldvärvi keetmiseks. Kööginõuannete hulgast leiab näpunäiteid, kuidas keeta puljongit, valmistada sülti ja küpsetada parim besee. Raamatu lõpuosas jagame ilu- ja tervisenippe, kuidas turgutada köögis leiduvate vahenditega oma väljanägemist ja tervist.

Unustatud oskused ja majapidamisnipid

Jana Rand

01

05.04.2018

Kodulähedased ravimtaimed

19.04.2018

02

Eestimaa on ravimtaimedest pungil – neid on metsas, kraavikaldal, lagendikul ja aias. Selles vallas üks tunnustatumaid nõustajaid on pannud kokku käsiraamatu n-ö kõige-kõige kasulikumatest ravimtaimedest. Raamatust saab teada, milliste raviomadustega taimi leiab metsast ja aasalt ning mida tasub kasvatada koduaias, samuti jagatakse näpunäiteid taimede kuivatamiseks. Peale selle on raamatus põhjalik register haigustest, mille raviks käsitletud taimed hästi sobivad.

Tiiu Väinsaar

Kahjurite tõrje aias ja majas

03

Pille Hermann

03.05.2018

Nii nagu aednik ootab aias toimetamist, soovib aed oma aednikuga kohtuda võimalikult tihti, sest taime heaolu ja tervise tagab üksnes järjepidev koos toimetamine. Vaenlasega võitlemiseks tuleb teda tunda ja teada tema nõrkusi. “Kahjurite tõrje aias ja majas” on praktiline ülevaade koduaedades levivatest kahjuritest ja taimehaigustest. Need teadmised aitavad kahjustajad varakult avastada ja neist lihtsate võtetega hoiduda.

Aed, aiasaadused ja kasvuhoone

04

Marju Reitsak

17.05.2018

Käsiraamat algajale köögiviljakasvatajale. Pakume esmaseid teadmisi sellest, kuidas peenraid luua ja seemneid valida, millised on külvikorrad ja külvitarvikud, kuidas külvata, taimi ette kasvatada, istutada ja hooldada, komposti valmistada ning saaki koristada. Peale selle leiab raamatust vastused paljudele kasvuhoonet puudutavatele küsimustele.

Loodusmärkide leidmine ja tundmine

05

Ain Alvela

31.05.2018

Loodus on täis arvutuid märke, juhiseid ja saladusi, mida tundes avardub võrratult meie vaim ja meel. Kuidas neid märke ära tunda, kuidas saada nägijaks ja püsida rajal? Mis on söödav, mis mitte? Kus on turvaline, kus varitseb nähtamatu oht? Kas pilved teavad, milline tuleb homne ilm? Aga kuu ja tähed ja sääseparv? Mida teha siis, kui levi ei ole ja aimdus põhjasuunast on hägune? Kes on need olevused siin metsas või niidul, minu läheduses? Kuidas olla nii, et ruumi jaguks ka teistele?


Teadmised keskkonnast, milles viibime – vahel lihtsad, vahel sügavamad –, võivad teinekord päästa sinu elu, aga kindlasti muudavad need avaramaks su ilmavaate, pakuvad äratundmisrõõmu ja viivad su loodusega osadusse, et püsiksid ikka kindlalt rajal. Kõiges selles on sinu truu abimees ja kaaslane Targu Talita käsiraamat „Loodusmärkide leidmine ja tundmine”.

Igapäevased ilmatarkused

06

Rein Raudvere

14.06.2018

Milline tuleb homne ilm? Milliseks kujuneb lähenev suvi? Mis ootab meid ees talvel? Ilm huvitab meid kõiki. Hommikul ärgates vaatame sageli esmalt aknast välja ja püüame aimata, kas olla päeval valmis sajuks või päikeselõõsaks.


Kuigi uudised ja ilmaportaalid pakuvad meile algava päeva ja isegi nädala prognoose, on ütlemata põnev proovida ilmamärkide põhjal ise ära arvata, mida ilm teeb ja toob. Olgu need või sellised lihtsad küsimused nagu mida tähendab laussaju ajal loodesse pöörav tuul või mida ennustab rõngas ümber Kuu või Päikese. Ka pilved võivad olla väga kõnekad.


Raamat “Igapäevased ilmatarkused” on abimees ilmaennustamisel. Sellesse on koondatud meteoroloogide tõekspidamisi, Maalehe kauaaegsete ilmatarkade nippe ja ka valik vanarahva ilmatarkusi – hulk lihtsaid teadmisi, mis iga päev marjaks ära kuluvad.

Metsasaadused ja -annid

07

Ain Alvela

28.06.2018

Korilus on taas au sees, nagu ka agarad korilased, kel vastu talve riiulid keldrites purgiridade all lookas. Loodusandide korjamine pole aga niisama, et muudkui mannerg näppu ja metsa. Kuidas saada heaks, edukaks ja teadlikuks korilaseks? Kuidas olla see, kellele iga seenemikk ja punapõskne maasikmari metsarajal tere ütleb? Kuidas teha vahet väärt metsaannil ja kõhuhäda kaasa tooval pahalasel? Kas ka rohutee võib teinekord ohtlik olla? Mida üldse metsast saab? Puitu, seeni-marju, vahel kohtab musta pässikut... Aga veel? Kas seal võib leiduda ka baarilett ja lõikelaud? Kuidas ise vitamiinipomm kokku panna? Kas tavaline niidupealne võib olla vürtside ja ürtide kasvulava? Hea on seda kõike teada, et ka sinu otsused oleksid täis tarkust ja enesekindlust.

Taaskasutus ja korrastamine

08

Mari Riina Rist

12.07.2018

Meie igapäevaelu on ümbritsetud asjadest, mille aeg saab ükskord läbi. Selle asemel et need ära visata, võib kogunevatele esemetele anda uue väärtuse ja neid taaskasutada. Raamatus “Taaskasutus ja korrastamine” on hulganisti ideid, milles on ühendatud meisterdamisrõõm ja taaskasutus. Toimetusi leiab ka tähtpäevade ja sündmuste puhuks. Tööd on eri raskusastmega ja tegutseda saab kogu perega.

Hoidised, säilitamine ja varumine

26.07.2018

09

Praktiline käsiraamat õpetab säilitama mitmesuguseid toiduaineid. Raamatus on nõuandeid selle kohta, millistes tingimustes ja kui kaua võiks säilitada kuivaineid, milliseid toiduaineid hoida külmkapis ja milliseid mitte ning millistes keldritingimustes on võimalik üle talve hoiustada erinevaid puu- ja juurvilju. Peale selle annab raamat juhiseid aia- ja metsasaaduste pikemaajaliste säilitamisviiside kohta, nagu hoidistamine, soolamine, hapendamine, sügavkülmutamine ja kuivatamine. Koos retseptidega jagatakse nippe ja näpunäiteid, kuidas toorainet ette valmistada, purke steriliseerida jpm kasulikku.

Kai Põldvee-Mürk

Lihtsamad ehitustööd aias

09.08.2018

10

“Lihtsamad ehitustööd aias” on maja- ja suvilaomanikule hädavajalik käsiraamat. See on abiks näiteks terrassi, suitsuahju, piirdeaia või peenrakasti ehitamisel. Siit leiab näpunäiteid, kuidas valada väiksemate rajatiste vundamenti, teha mõõtmis- ja märkimistöid või meisterdada puidust õuelaud. Raamatus jagab ehitusalaseid teadmisi ja nippe üks Eesti tuntumaid ehitajaid ja Tallinna Ehituskooli tunnustatud kutseõpetaja Priit Valge, kes on aastaid juhtinud saadet “Nurgakivi”. 

Priit Valge

Lisainfo: tel 680 4444   /   klienditugi@ekspressmeedia.ee

Müügil vaid koos Maalehega Coopi kauplustes ja Selverites üle Eesti!

Iga raamat on müügil vaid 2 nädalat!