Close

Hind

15,90 €

Ettetellimine on alanud!

Suurformaadis juubeliraamat "Meie Eesti. 100 aastatvõtab kokku Eesti Vabariigi tähtsamad sündmused ning meenutab, kuidas elasime möödunud kümnenditel.

Koostanud Ester Vaitmaa.

Toimetanud Maarja Pakats.

ISBN 978-9949-9900-3-0

Formaat 30x37 cm,

maht 112 lk,

kõvakaaneline,

õmmeldud köide.

Sisaldab postikulu!

  • Üks aasta, üks lugu.
    Iga aasta kohta on üks lehekülg looga ühest selle aasta kõige olulisemast sündmusest: olgu see poliitiline, kultuurisündmus või hoopis kirjatükk meie elust-olust toonases ajas.
  • Ajajoon – kogu raamatu ulatuses jookseb lehekülje allservas läbi saja aasta detailne sündmustega ajajoon 
  • Raamat ilmub eriti suures formaadis, 30x37 cm, 112 lk mahuga, kõvade kaantega ja neljavärvitrükis.

Eestlane armastab oma ajalugu

„Meie Eesti. 100 aastat“ võtab kokku Eesti Vabariigi tähtsamad sündmused ning meenutab, kuidas elasime möödunud kümnenditel.


„Meie Eesti. 100 aastat“ on valminud Delfi ja Eesti Päevalehe sarja EV100 nädalat autorite loomingust ning koostöös Eesti Ajaloomuuseumiga. Eesti veebiajaloo pikim sari viis lugeja ajalugu taasavastama täpselt sada nädalat enne 2018. aasta 24. veebruari pidupäeva. 


Iga nädal avaldasime nii pildilugusid kui ka videokatkeid ühest meie riigi aastast ja kroonijuveelina ilmus igal reedel Eesti Päevalehes lugu, mis oli just sellel aastal kõige olulisem.


Need artiklid on nüüd rohke graafilise materjali ja fotodega saanud kaante vahele. Muuseumi teadurid on lahti kirjutanud oma valdkonda puudutavad teemad ja Eesti riigi algusaegadele on valgust heitmas  ajaloolased.


Alles nüüd jookseb terviklik pilt kokku!

  • Rohked illustratsioonid ja graafikud läbi kogu raamatu.

Olles Delfis ja Eesti Päevalehes mitu ajalooprojekti teinud, on selge, et eestlane tõesti armastab oma ajalugu – armastab ehk idealiseerida vabariigi algusaega, elab kaasa Siberi meenutustele, naerab nõukogudeaegse totruse üle, meenutab heldimusega piimapuki otsas istumist või kakaokriisiaegset apelsiniglasuuriga jäätist. Eks retrohõngu on juba mähkunud ka IT-tiigri esimesed hüpped –1990-ndatest on saanud nostalgiaaines. 


Eesti on täis inimesi, kes võivad ajaloosündmuste üle detailitäpsusega väidelda. Ent ehk on me ajaloohariduses ka lünki. Nõukogude ajal räägiti Eesti ajaloost moonutatult ja nooremale põlvkonnale on arusaamatu juba meie lähiminevik: see aeg on veel liiga uus, et ajalooraamatusse mahtuda. Kunagine võitjate põlvkond on nüüd juba väärikas eas, kelle riigi taasülesehitamise lood tasuks just praegu kirja panna.


Teinekord on ajaloosündmused ka pereringis rääkimata jäänud. Ah, mis sest rääkida, kõik ju teavad seda, ütlevad vanemad inimesed tihti mõistmata, et vahel on just nende eluaja sündmused need, mille kohta on raskeim infot leida. Materjal on liiga värske, sellest ei kirjutata veel õpikud. Aga ei ole õpikuistki lihtne ülevaadet leida.


Selle raamatu kaante vahele on mahtunud olulisem, traagilisem, põnevam, aga ka igapäevasem osa meie ajaloost. 


Põnevat avastamist!

Lüngad mälus

Ester Vaitmaa,

raamatu koostaja

Lisainfo: klienditugi@ekspressmeedia.ee või 680 4444